(P) Polyester SerisiSTOR PERDE

Stor perdeler Türkiye’nin en yaygın mekanik sistemli perdeleridir. Mekâna kattığı derinlik, renk seçenekleri, uygun fiyatı ve her dekora uyum sağlama özellikleri sayesinde çokça tercih edilir. Apreli kumaştan üretilen stor perdeler, beraberinde tül mekanizmalı perdeler kullanılarak çiftli sistem (ikili sistem) perdeleri oluştururlar. Screen (sunscreen) ve karartma (blackout) perde grupları da stor perdelerin işlenmiş bir kumaş türüdür.

Motorlu ve manuel olarak kullanıma olanak tanıyan bu mekanizmalar uzaktan kumanda veya buton aracılığıyla kontrol edilebilirler. Genel olarak ev salonlarında tercih ediliyor gibi gözükse de, günümüz teknolojisiyle gelişen yapı sektöründeki yüksek camlı mimariler, güneşi engellemek ve tasarruf sağlamak için stor perdeleri tercih ederler.

Zarif Bir Dokunuş

Geniş desen ve renk seçeneklerinden dolayı her dekora uyum sağlayan zebra perdelerin, genellikle ev kullanımına yönelik olarak, etek – boncuk ve etek modeli kesimi gibi süsleme seçenekleri de bulunur. Ayrıca stor mekanizmasını gizleyen kapalı kasa seçenekleri vardır. Beyaz, krem veya eloksal olarak (metal rengi) üretilen bu kasalar stor perdeye görsellik katar.

Aşağıdaki tablodan Mekanik Sistem olarak CNC tezgâhlarımızda kesilebilen etek dilim modellerini inceleyebilirsiniz.

 Etek oyma modelleri

 

Fonksiyonel Perde

Stor perdeler, gerek kumaş gerek mekanizma yönünden modüler yapıdadır. Kumaş değişikliği gerektiği veya istendiği durumlarda mekanizma sabit kalarak sadece kumaşın değiştirilmesine olanak tanır. Aynı şekilde mekanizma komponentlerinin herhangi birinde arıza veya kırılma meydana gelme durumlarında, sadece bozuk ürün değiştirilerek en düşük maliyetle onarımı gerçekleştirilebilir. Bu da stor perdeleri son derece fonksiyonel kılar.

 

Işığa Hükmedin

Stor perdelerin şüphesiz en kullanışlı perde sınıfında olma sebebi çok geniş kumaş, renk ve desen gamına sahip olmasıdır. Öyle ki her dekorasyona, her kullanıma ve her mekâna uyumlu bir stor perde bulmanız mümkündür. Günümüz teknolojisi ile üretilebilen teknik kumaşlar stor perde kartelalarında çoktan yerini almıştır. Bu kumaşlar arasında güneş ışığını kontrol edebilmek için üretilmiş desenli tül perde kumaşları, ışığı %100 oranında kesebilen blackout (karartma) perde kumaşları, dışarıdaki manzarayı kapatmadığı halde içeriyi göstermeyen screen (sunscreen) kumaşları ve çok daha fazla türü bulunur.

 

Firmamız tarafından, bu kumaşlar belirgin özelliklerine ve teknik detaylarına göre polyester, yarı saydam, simli, parlak mat gibi aşağıdaki gibi kısa kodlarla sınıflandırılmıştır. Her sınıf kendi içerisinde ayrı renk kartelası içerir.

 

Polyester Serisi Stor Perde

Yarı geçirgen polyester stor perdeler her mekâna uygun kullanımı ve birçok renk çeşidi ile sizlerin beğenisine sunulmuştur. % 100 polyester bir kumaştır. Çift akrilik kaplamadır. Silinebilir olması polyester stor perdeleri çok kullanışlı kılar. Düz renk olarak üretilirler ve stor perdelerin en genel ürünüdür.

Kumaş Kalınlığı:                0.37 mm

Gramaj:                               195 gr/m2

Maksimum En:                 200 – 250 cm’dir.

 

Kumaş Özellikleri

%100 polyester içeren bir kumaştan yapılmıştır. Ortamı karartmaz, yarı saydam ve ışık geçirgenliği mevcut bir kumaştır. Dışardan içeriyi veya içerden dışarıyı göstermez. Erime polyester teknolojisi ile çift akrilik kaplama olarak üretildiği için kumaşların kenarlarında herhangi bir şekilde atma yapması söz konusu değildir.

RENKLER VE DESENLER

kataloglarımızı

incelediniz mi?