Dikey PerdeDikey PVC perdeler daha çok ofis ve işyerlerinde tercih edilir. Dikey perdeler PVC veya kumaştan yapılabilirler. Dikey PVC perdede renk ve desen seçenekleri oldukça geniştir. Eğimli alanlarda kullanılabilir. Bu perdelerin en büyük özelliği ışığı yönlendirme imkânına sahip olmalarıdır. Çalışma sistemine göre tek tarafa toplanan, çift tarafa toplanan, ortada toplanan ve ters toplanan olmak üzere dört farklı kullanıma olanak tanır.

PVC Dikey Perdeler

Özellikle tek parça ve geniş ölçüdeki camlar için ideal olan PVC perdeler güneşe karşı son derece dayanıklılık gösterir. Bant genişlikleri 89 mm olarak üretilen PVC dikey perdeler 20 adet renk ve desen modeliyle sunulur. Tüm eğimli alanlarla uyumludur.

Kumaş Dikey Perdeler

Tüm stor perde kumaşlarından kesilebilen dikey kumaş perdelerde en ve boy ölçülerinde sınırlama yoktur. Kumaş bant genişlikleri 89 mm ve 127 mm olarak iki ölçüde standart hale gelmiştir. Tüm kumaş türlerinden kesilebildiği için çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çatı kapı ve pencereleri gibi eğimli alanlarda perde kullanım zorluğunu ortadan kaldırır.

Her Yerde Tam Uyum

İster kumaş, ister PVC olsun tüm dikey perde modelleri çok geniş bir model ve renk yelpazesine sahiptir. Evinizin ya da ofisinizin duvarları, mobilyaları, yer döşemeleri hatta asma tavanınıza göre dekore edebileceğiniz bir dikey perde modeli mutlaka kartelalarda kullanıma sunulmuştur. Dahası renk geçişli perdeler yaratılabilmekte ve istenilen renkler yan yana getirilerek dekore edilebilmektedir. 

Mükemmel Işık Kontrolü

Dikey perdeler çift yönlü mekanizma üzerinde çalışırlar. Perde rayı üzerinde yürüyen vagonlar perdenin tamamen açılıp kapanmasını sağlarken, bantları kendi ekseninde çeviren kontrol mekanizması 180 derecelik bir açıda dönüşe olanak tanıyarak muhteşem bir ışık kontrol sistemi sağlar. Güneş ışığını istediğiniz oranda ve istediğiniz açıda içeri alırsınız. Bu da dikey perdeleri son derece kullanışlı kılar.

Yeni Nesil Kumaş Türleri

Dikey perdelere istenilen kumaşın kesilebiliyor olma özelliği, bu perde türünün modasının geçmeyeceğinin göstergesidir. Taşıyıcı vagonlar üzerinde taşınan kumaş bantların değiştirilebilme özelliği sayesinde, tüm yeni trend kumaşlar, özel üretim tekstiller ve isteğe bağlı kesilen kumaş türleri ile uyum sağlar. Size de her zaman tekstil modasının en şık ürünlerine sahip olma alternatifi sunar.

Motorlu Dikey Perdeler

Tüm model dikey perdelerin en gözde özelliklerinden birisi de motorlu ve uzaktan kumandalı olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Bu da kontrol mekanizmasına erişim zor olan yerlerde dahi dikey perdeleri motorlu olarak kullanmaya olanak tanır. Yüksek camlı mimarilerde ve yüksek vitrin alanlarında tercih edilen bu ürün her alanda şıklıktan ve uyumdan vazgeçemeyenler için en güzel çözümü sunar. Akıllı ev ve bina otomasyon sistemleri ile senkron çalışabilen motor mekanizmaları kullanıma başlandığı günden itibaren konfor ve rahatlık sağlar.

Kumaş Dikey Perdeler

Dikey perdelerin kumaş kesim modelleri çok geniş renk ve desen seçenekleri ile gelir. Öyle ki, stor perdelerde kullanılan tüm kumaşlar dikey perdeler için cnc makinelerle kesilerek hazırlanabilir. Son derece dekoratiftir ve mahremiyet sağlaması açısından idealdir. Güneşi bulunduğu ortama süzerek alır ve bu da muhteşem bir görüntü oluşturur. Kumaş bantlar tam kapatıldığında kumaşın özelliğine bağlı olarak güneşi %100 orana kadar kesebilir. Bu da yer kaplamalarınız ve mobilyalarınızın güneşin zararlı ışınlarından korunmasında yardımcı olur. Ray üzerinde hareket eden vagonlara klipslerle takılmak suretiyle montajı kolaydır.

PVC perdelere göre daha geniş kullanım alanına sahip olan dikey perdeler tüm mekânlar için çözüm oluşturan bir perde türüdür. Evinizin içinde farklı kumaş türlerini de kombin yaparak kullanıma olanak sunar. Böylece bireysel olarak her türlü dekorasyona imkân tanır.

Veranda kapıları, çatılar gibi eğimli alanların pencere ve kapıları, sürgülü camlar ve balkon kapıları için mükemmel çözümler sunan kumaş dikey perdeler motorlu seçenekleri ile de zengin kullanım alanlarına hitap eder.

Günümüz teknolojilerinde özel teknikler kullanılarak üretilen tekstillerde kir tutmaz kumaşlar tercih edilerek temizlik sorununu tamamen ortadan kaldırır. 

 

RENKLER VE DESENLER

kataloglarımızı

incelediniz mi?